Ün Sigorta Aracılık Hizmetleri  / Perpa Ticaret Merkezi B Blok K.9 No:1400 Şişli İstanbul ./ Tel : 0212 320 80 10 / ​www.sigortacimiz.net

SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI


Vize başvuru sürecinin olmazsa olmazlarından yurt dışı seyahat sigortanızı kısa süre içerisinde kolaylıkla yaptırabilirsiniz.


Seyahat Sağlık Sigortası Hangi Durumları Kapsar?

Seyahat sağlık sigortası, ulaşım yollarından herhangi birisini kullanarak yurt dışına seyahat edenleri seyahatleri esnasında karşılaşabilecekleri sağlık risklerine karşı koruyan bir özel sigorta türüdür.

Sigortacı, seyahat sırasında poliçenin geçerlilik tarihleri arasında meydana gelen bir kaza veya önceden mevcut bir duruma bağlı olmayan hastalık hali sonucunda, planlanan seyahat süresi dışında meydana gelmemesi kaydıyla, Sigortalı'ya, poliçede belirtilen teminatları sağlar.


Seyahat Sağlık Sigortasının süresi ne zaman başlar, ne zaman biter?

Teminat süresi poliçede belirtilen vade başlangıç tarihinde sigortalının yurtdışı seyahati için ülkemiz sınırlarından çıktığının pasaportla tespit edildiği an başlar en geç poliçede belirtilen gün sayısının bitimine kadar ve her halükarda Türkiye`ye giriş yapmak üzere gümrüklü sahadan geçtiği ana kadar geçen süredir.