BİREYSEL EMEKLİLİK SİSTEMİ ( BES)
Bireysel Emeklilik Sistemi ya da en bilinen kısa adıyla BES; sahip olduğun hayat standardını, gelecekte de devam ettirebilmen için birikim yapmanı sağlayan, Devlet Katkısıyla desteklenmiş, Sosyal Güvenlik Sistemini tamamlayan avantajlı bir sistemdir.

Öğretmen, mimar ya da ev hanımı...Artık emekli olmak için isminin önündeki unvana ihtiyacın yok!

BES, geleceğin için bugünden tasarruf ve yatırım yapma imkanı sunar. Refah seviyeni devam ettirebilmeni ve huzurlu bir emeklilik geçirmeni sağlar. İleride gerçekleşmesini istediğin hayallerine, bugünün şartlarıyla oluşturduğun emeklilik planı ile sahip olma şansına erişirsin. Üstelik tasarrufunun ne zaman, nasıl ve ne şekilde olacağına sen karar verirsin.


Ün Sigorta Aracılık Hizmetleri  / Perpa Ticaret Merkezi B Blok K.9 No:1400 Şişli İstanbul ./ Tel : 0212 320 80 10 / ​www.sigortacimiz.net

Bireysel Emeklilik Sistemine Kimler Katılabilir?
Geleceğin için birikim yapmak istiyorsan BES ile bugünden para biriktirebilir ve sen de emekli olabilirsin. Üstelik artık emekli olmak için SGK üyesi olman da gerekmiyor. Çünkü BES katılımı için mesleğinin ne olduğu  ya da bir mesleğinin olup olmaması önemli değil. Eğer 18 yaşını doldurmuşsan ve rahat bir emeklilik hayatı istiyorsan herkes gibi sen de Bireysel Emeklilik Sistemi’ne katılabilirsin.

Bireysel Emeklilik Sistemi Nasıl İşler?
Öncelikle BES’de katkı paylarını bir, üç veya altı aylık ya da yıllık olmak üzere, seçtiğin ödeme periyoduna ve tercih ettiğin emeklilik yatırım fonuna göre senin için Bireysel Emeklilik Hesabını oluşturuyoruz. Daha sonra yapmış olduğun tüm ödemeleri ve tercih ettiğin emeklilik yatırım fonlarını alıp bu hesapta değerlendiriyoruz.

Bireysel Emeklilik Sistemi'ne Neden Katılmalısın?
Bireysel Emeklilik Sistemi, Devlet Katkısı avantajına sahiptir.
Kendine özel bir emeklilik planlayabilirsin.
Bir, üç, altı aylık ya da yıllık olmak üzere ödeme periyodunu kendin belirlersin.
Katkı Payı tutarını artırabilir ya da azaltabilirsin.
Emeklilik planını yılda dört kere, fon dağılımını ise yılda altı kere değiştirebilirsin.
Dilediğin zaman ödemelerini durdurabilirsin.
18 yaşını dolduran herkes BES'te Devlet Katkısından faydalanabilir.
Bireysel Emeklilik fonlarının getirileri, net getirilerdir. Diğer yatırım ürünlerine uygulanan stopaj, bireysel emeklilik getirilerinde yapılmamaktadır. 

BES’ten emekli olabilmek için 56 yaşını doldurmuş olman ve en az 10 tam yıl sistemde kalman yeterlidir.
Emekliliğe hak kazandıktan sonra tercihine göre birikimlerini ister toplu para olarak ister aylık maaş ya da bir kısmını toplu para, bir kısmını maaş olarak alabilirsin.