Çok Yaşa Hayat Sigortası Teminatları Nelerdir?

Çok Yaşa Hayat Sigortası teminatlarının hangi durumlarda sana destek sağladığını merak ediyorsan detayları buradan inceleyebilirsin.


Vefat Teminatı: Sigortalının vefatı halinde, sigortalının belirlemiş olduğu teminat tutarı hak sahiplerine ödenir. Sigortalının tehlikeli hastalıklar teminatı kapsamında tazminatını aldıktan sonra vefat etmesi durumunda ise vefat teminat tutarı ile tehlikeli hastalıklar teminat tutarı arasındaki pozitif fark, hak sahiplerine ödenir.
Tehlikeli Hastalıklar Teminatı: Sigortalının tehlikeli hastalıklar kalp krizi, hastalık sonucu inme, kanser ve hastalık sonucu maluliyet teminatlarını içerir. Kritik hastalıklar kapsamında sigortalının, hastalık sonucu maluliyet kalp krizi, hastalık sonucu inme geçirmesi ya da kansere yakalanması durumunda, geçirilen hastalığın belgelenmesinden itibaren başlayan 30 günlük bekleme süresi sonunda sigortalı halen hayatta ise tedavi masraflarından bağımsız olarak belirlenen teminat tutarı, sigortalıya tek seferde ödenir.
Hastalık Sonucu Maluliyet Teminatı: Sigortalının hastalık sonucu kalıcı malul kalması durumunda belirlenen teminat tutarı, poliçe özel şartları kapsamında sigortalıya tek seferde ödenir.

Bilmen Gerekenler

Tehlikeli hastalıklar teminatının başlaması için poliçe başlangıç tarihinden veya poliçede değişiklik yapıldıysa değişikliğin yapıldığı tarihten itibaren 90 günlük muafiyet süresi olduğunu unutmamalısın. Sigortanın kesintisiz ve aynı şartlarla yenilenmesi halinde bu süre ortadan kalkar.
Tehlikeli hastalıklar kapsamında geçirdiğin hastalığı belgelediğinde 30 günlük bekleme süresi sonunda teminat tutarı, tedavi masraflarından bağımsız olarak tek seferde ödenir.
Poliçenin başlangıç tarihinden itibaren 90 günden sonra ortaya çıkan hastalık sonucu maluliyet veya kritik hastalıklarda ilgili hastalıkların kesin tespiti sonrasında 30 günlük süre sonunda sertifikada belirtilen tazminat tutarında ödemen yapılır.
30 günlük süre içinde vefat durumunda sadece sigortanın ana teminatı olan vefat tazminatı ödenir.

Ün Sigorta Aracılık Hizmetleri  / Perpa Ticaret Merkezi B Blok K.9 No:1400 Şişli İstanbul ./ Tel : 0212 320 80 10 / ​www.sigortacimiz.net

ÇOK YAŞA HAYAT SİGORTASI

Sevdiklerinle birlikte sen hep çok yaşa!

Hayatın getireceği beklenmedik sürprizlerine karşı Fibaemeklilik Çok Yaşa Hayat Sigortası ile sen ve ailen artık güvence altında.

“Başıma ciddi bir hastalık gelirse tedavi masraflarını nasıl karşılarım?” kaygısına son veren Çok Yaşa Hayat Sigortası ile hayalini kurduğun yarınları, Fibaemeklilik'in sana sağlayacağı finansal güvence rahatlığıyla yaşayabilirsin.

Neden Çok Yaşa Hayat Sigortası?

Çok Yaşa Hayat Sigortası; vefat, hastalık sonucu daimi maluliyet, kalp krizi, inme ve kanser gibi kritik hastalıklara karşı finansal açıdan kendini güvende hissetmeni sağlar. Üstelik hastalık durumunda hastane faturası gerekmeden nakit ödemen yapılır. Böylece tedavi masraflarını ya da diğer giderlerini rahatlıkla karşılayabilirsin.